Relfeksologia Stóp

Refleksologia stóp to harmonia w naszym życiu. Wystarczy wyciągnąć po nią rękę.

Czym są stopy dla refleksologa? Użyję tutaj porównania, że są one dla mnie tym, czym pianino dla pianisty .Obaj używamy wprawnych palców dłoni. W obu tych zawodach potrzebna jest precyzja i wyczucie. Każdy fałszywy ruch pianisty, powoduje dyskomfort w uszach melomana. W pracy refleksologa istotny jest każdy milimetr stopy, aby terapia przyniosła oczekiwane rezultaty. Stopy nie są jedynymi częściami ciała, na których znajdują się refleksy (zakończenia nerwowe), jakkolwiek są w moim odczuciu kluczowe i to właśnie od nich zaczęła się moja pasja refleksologią.

Stopa jest jak lustro

Wśród refleksologów utarło się powiedzenie, że stopy są lustrzanym odbiciem naszego organizmu. Podstawą tego stwierdzenia jest fakt, że zarówno podeszwa stopy, jak i jej część grzbietowa, pokryta jest punktami, które mają połączenie ze wszystkimi narządami, gruczołami oraz innymi częściami ciała.

Pracując na ich powierzchni z powodzeniem mogę stymulować Twój układ nerwowy, układ trawienny czy też przynieść ulgę w przypadku bólu pleców i tym samym wspomóc regenerację oraz wprowadzić w stan głębokiego relaksu. Mówiąc, że stopy są lustrem dla naszego ciała, mam również na myśli to, że patrząc na nie wprawnym okiem i dotykając wprawną ręką można ocenić, w której części ciała występują dysfunkcje, a nawet dostrzec miejsca w ciele, które są narażone na

wystąpienie zmian chorobowych i odpowiednio wcześnie im zapobiegać. 

Stopa daje również początek 6 meridianom głównym, które w chińskiej medycynie są trafnie nazywane kanałami życia.

Czy refleksologia to cud?

W pewnym sensie refleksologia jest cudem, tak jak cudem jest powstanie tak doskonale działającego tworu jakim jest ludzkie ciało. W takim kontekście zdecydowanie możemy rozpatrywać jako cud zarówno nasze istnienie. Jak i to, że pracując na stopach możemy odnaleźć zdrowie. Co jest jednak bardzo ważne, nieodzownym elementem jest Twoja współpraca, zmiana trybu życia i chęć wyzdrowienia.

Niestety czasem zdarza się, że klienci przychodzą do mnie oczekując, że w ciągu kilku zabiegów nastąpi cudowne ozdrowienie.

A oni sami wyjdą młodsi nie wkładając żadnej pracy i zaangażowania ze swojej strony. O ile, nawet w takich przypadkach refleksologia często łagodzi objawy, a samopoczucie zdecydowanie poprawia się, to jednak zaniechania picia wody lub opuszczanie pracy domowej, którą mam zwyczaj zadawać, utrudnia odzyskanie pełnej harmonii w organizmie. Refleksologia jest wspaniałym narzędziem umożliwiającym odzyskanie homeostazy w ciele. Jednak to jak z niego skorzystasz zależy w dużej mierze od Ciebie.