Refleksologia Dłoni

Relfeksologia Dłoni

Wielu z Was zetknęło się już w Swoim życiu z refleksologią i zapewne Wielu czytających ten tekst, doświadczyło wspaniałego działania akupresury zarówno na ciało, jak i psychikę. Jednak zdecydowana część z Was zna refleksologię tylko i wyłącznie z pracy na stopach, nie zdając Sobie sprawy jak wiele dobrego dla pracy organizmu można zrobić pracując na własnych dłoniach. Dłonie podobnie jak stopy są pokryte receptorami, które odpowiednio masowane sprawiają, że nasze organizmy pracują i regenerują się zdecydowanie szybciej.

Praca na dłoniach jest doskonałym uzupełnieniem terapii prowadzonej na stopach, jednocześnie będąc alternatywnym rozwiązaniem dla osób, u których praca na stopach nie jest możliwa z różnych względów. Optymalne jest wykonywanie zabiegów zarówno na dłoniach jak i na stopach. Zdarza się bowiem, że to akurat na dłoniach odnajdziemy blokady, które są źródłem problemu i dobrze rozpracowane pomogą uporać się z blokadami w ciele.

 

Refleksologia dłoni sprawdza się również doskonale wtedy, gdy stopy są z jakiegoś powodu niedostępne dla refleksologa. Przeciwwskazaniem do pracy mogą być złamania, stłuczenia, żylaki lub zmiany skórne. Dłonie są bardzo łatwo dostępne i z łatwością każdy z Was może samodzielnie je uciskać przynosząc ulgę w bólu oraz zdecydowanie poprawić efektywność zabiegów, wspomagając pracę refleksologa.

Zachęcam Was do pracy na własnych dłoniach i odkrywania refleksologii także na własną rękę  Uzdrawiająca moc Waszych ciał jest na wyciągnięcie dłoni. Wystarczy je umiejętnie uciskać