Masaż Breussa

Masaż Breussa

Masaż Breussa jest to energetyczno-manualny masaż pleców stworzony przez austriackiego naturopatę Rudolpha Breussa. Masaż ten pomimo, że  jest dość delikatny i relaksujący, ma silne działanie regeneracyjne dla napiętych mięśni kręgosłupa.  Skutecznie pomaga usunąć blokady zarówno fizyczne jak i energetyczne. Zabieg ten polega na masowaniu okolic kręgosłupa, co działa bardzo rozluźniająco i relaksująco. Dzięki specjalnym technikom używanym podczas masażu Breussa często zdarza się, że przesunięte kręgi bezboleśnie trafiają na swoje miejsce. Terapia jest mało inwazyjna i w żadnym razie nie polega na siłowym ustawianiu kręgów.

Wszystko odbywa się w sposób naturalny, likwidując przyczyny znajdujące się w napięciach mięśniowych. Masaż Breussa podzielony jest na dwie podstawowe części.

Pierwsza część ok 40 minutowa, składa się z delikatnych i płynnych technik fizjoterapeutycznych, które mają na celu rozluźnienie mięśni i usunięcie blokad w kręgosłupie, co pomaga zlikwidować  lub zdecydowanie zniwelować bóle pleców. Wskazaniami do masażu Breussa są: dyskopatie, zwyrodnienia, bóle kręgosłupa i wszelkie napięcia w plecach. Do masażu używam własnoręcznie macerowany olej z dziurawca, który ma działanie przeciwzapalne, pomaga zregenerować dyski międzykręgowe, łagodzi bóle rwy kulszowej oraz lumbago.

Drugą częścią Masażu Breussa jest częścią mająca działanie bioenergoterapeutyczne. Opiera się o bardzo skuteczne metody Polarity, które doskonale działają zarówno na strefę fizyczną jak i tę mniej dostrzegalną w codziennym życiu, ale równie ważną, część energetyczną.

Masaż Breussa jest  bardzo skuteczną techniką, która przyniesie Ci ulgę w przypadku wszelkich bólów pleców, spowodowanych nadwyrężeniami oraz zmianami zwyrodnieniowymi. Jest również niezastąpionym, bardzo głęboko odprężającym masażem, który zrelaksuje Twoje ciało i umysł pozwalając oderwać się od przeciwności dnia codziennego.  Serdecznie zapraszam Cię do krainy masażu, gdzie przy zapachu kadzideł i kojącym blasku świec odnajdziesz czas dla Siebie odzyskując równowagę ciała i ducha.